понеділок, 8 червня, 2026
НТА > НОВИНИ > У Львові терміново госпіталізували чоловіка зі смертельною інфекцією

У Львові терміново госпіталізували чоловіка зі смертельною інфекцією

До Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні госпіталізували 60-річного мешканця Львівського району з симптомами ботулізму.

У Львові терміново госпіталізували чоловіка зі смертельною інфекцією
Про це повідомляє пресслужба Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
 
Як зазначається, чоловік звернувся до медиків зі скаргами на запаморочення, порушення зору, сухість у роті та утруднене ковтання. Під час епідеміологічного розслідування фахівці з’ясували, що напередодні пацієнт вживав домашню овочеву консервацію, яку виготовили понад п’ять років тому. Лікарі оперативно ввели пацієнту протиботулінічну сироватку та надають необхідну допомогу згідно з протоколами. Фахівці центру наразі продовжують розслідування цього випадку, щоб остаточно підтвердити діагноз. Стан чоловіка оцінюють як середньої важкості.
 
«Торік на Львівщині зареєстрували сім випадків ботулізму. Найчастіше причиною захворювання стає вживання домашніх консервів, в’яленої або копченої риби та м’ясних виробів, виготовлених із порушенням технології», – йдеться в повідомленні.
 
Медики закликають мешканців уникати вживання домашніх м’ясних і грибних консервів, а також продуктів, придбаних на стихійних ринках. При появі перших ознак хвороби, таких як слабкість або «сітка» перед очима, необхідно негайно звертатися до лікарні, адже ботулізм може призвести до летальних наслідків.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"